Trwają poszukiwania lokalu dla filii poradni psychologiczno-pedagogicznej w Markach.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 14 listopada 2022    15:25

Zarówno po stronie samorządu powiatowego, jak i gminnego jest wola uruchomienia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej na terenie Marek. W otrzymanej właśnie odpowiedzi na złożone przez nas pismo (https://wordpress.com/post/arekwerelich.wordpress.com/13309) dowiadujemy się, że UM Marki poszukuje lokalu do wynajęcia, który spełniałby wymogi Starostwa w kwestii funkcjonowania wspomnianej poradni. Marecki samorząd nie dysponuje takim lokalem w ramach posiadanych zasobów własnych. Czekamy zatem na pomyśle zakończenie poszukiwań, bo o tym, że filia w naszym mieście jest potrzebna wiedzą chyba wszyscy, z rodzicami mareckich dzieci na czele.

Oczywiście uruchomienie filii to moim zdaniem minimum, co należy zrobić w kwestii poprawy dostępności do badań oraz konsultacji, a także skrócenia czasu oczekiwania. Zmiana rejonów i uruchomienie filii jest rozwiązaniem na jakiś czas. Wydaje się zatem kwestią czasu, gdy będzie potrzeba powołania czwartej odrębnej placówki na terenie naszego powiatu i to byłoby z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem.

Galeria

zdjecie: 130987
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry