Poradnie psychologiczno - pedagogiczne na terenie naszego powiatu.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 17 listopada 2022    14:52

Ostatnia nadzwyczajna sesja Rady #PowiatWołomiński została w większości poświęcona zakupowi nieruchomości w Ząbkach, która miałaby w przyszłości posłużyć dla czwartej poradni psychologiczno-pedagogicznej na terenie naszego powiatu. Mowa o dawnym budynku banku, przy ul. Skorupki 7a w Ząbkach, w którym można wygospodarować 14 pomieszczeń. Mankamentem tej nieruchomości z całą pewnością jest niewielka powierzchnia działki, co mocno ogranicza liczbę miejsc parkingowych. Oczywiście to bardzo wstępny etap sfinalizowania zakupu, ponieważ na wtorkowej sesji jako radni wyraziliśmy zgodę na zakup nieruchomości. To pozwoli Zarządowi podjąć już konkretne działania związane z zakupem. Trzeba jednak jeszcze wygrać licytację, czyli złożyć najlepszą ofertę.

Podczas sesji wyraziłem swoje obawy, jeśli w ww. lokalizacji miałaby się znajdować poradnia obejmująca rejonem nasze miasto (perspektywa kilku lat 2-3). Uważam bowiem, że brak bezpośredniego połączenia autobusowego oraz w zasadzie brak miejsc parkingowych będą dla Mieszkańców naszego miasta dużymi utrudnieniami. Warto wspomnieć, że ok. 9000 mareckich dzieci objętych jest opieką przez dzisiejszą poradnię w Zielonce, więc jeśli już mamy poprawiać dostępność do badań i konsultacji dla tych dzieci, to niech będzie to kompleksowa poprawa, również w kwestii dojazdu i parkingów.

Co prawda na sesji Starosta oraz Członkowie Zarządu zapewniali, że Miasto Ząbki gotowe jest do zapewnienia miejsc parkingowych w ramach przyszłego remontu ulicy, przy której znajduje się budynek, ale mówimy tu o miejscach ogólnodostępnych, a nie dedykowanych dla przyszłej poradni. Wiadomym jest, że gęsta zabudowa okolic wspomnianego budynku sprawi, że każde ogólnodostępne miejsce parkingowe będzie wykorzystane przez okolicznych Mieszkańców Ząbek.

W odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania Starosta potwierdził, że w dalszym ciągu brane jest pod uwagę uruchomienie filii poradni w Markach. Potwierdził również, że Starostwo nie otrzymało informacji zwrotnej z UM Marki potwierdzającej znalezienie odpowiedniej nieruchomości dla filii.

Z uwagi na powagę tematu, wspólnie z radnym Tomaszem Szturo zawnioskowaliśmy na Sesji, aby odbyło się otwarte posiedzenie Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, w pełni poświęcone funkcjonowaniu PPP na terenie naszego powiatu.

Niezmiennie wierzę w to, że uda się wypracować możliwie najlepsze rozwiązanie w kwestii PPP, co ma niebagatelne znaczenie dla Mieszkańców Marek.

Galeria

zdjecie: 130997
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry