Gmina coraz bliżej sprzedaży węgla

Tomasz Paciorek

 18 listopada 2022    19:58

Gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od podmiotów wprowadzających węgiel kamienny do obrotu za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni Zarząd miasta podpisze umowę na dostawę węgla przez Polską Grupę Górniczą SA. Węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły kupować osoby, które są uprawnione do dodatku węglowego i które złożyły w swojej gminie wniosek o preferencyjny zakup węgla.

Najprawdopodobniej po węgiel trzeba będzie jechać na ulicę Chudoby 3 do składu KABO-TRANS, który mieści się na granicy Marek i Warszawy, na warszawskiej Białołęce, około 3 km od urzędu miasta.

Transport zakupionego towaru mieszkańcy będą musieli zorganizować sobie i opłacić we własnym zakresie.

Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.

Foto: Internet

Załączniki:

wl.jpg

Galeria

zdjecie: 131003
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry