Książki z Federacji Mazowia

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 22 listopada 2022    14:03

24 października w Bibliotece przy ul. Lisa Kuli odbyło się spotkanie z gośćmi z Ukrainy oraz seniorami ze stowarzyszenia Z nami. Celem spotkanie było zapoznanie z ofertą biblioteki uczestników wydarzenia, w szczególności przekazanie informacji dotyczących pozyskanych przez bibliotekę książek z Federacji Mazowia. Federacja Mazowia w ramach prowadzonej działalności statutowej wspiera uchodźców i uchodźczynie w dostępie do literatury w języku ukraińskim. W ramach projektudofinansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego Federacja Mazowia zakupiła książki dla dorosłych, dzieci i młodzieży w celu przekazania ich bibliotekom publicznym działającym na terenie województwa mazowieckiego. Dzięki tej inicjatywie mareckie placówki otrzymały łącznie 98 woluminów. Podczas spotkania nasi goście mogli zapoznać się z tytułami, poznać zasady i regulamin korzystania z biblioteki oraz zastali zachęceni do przekazania informacji o zbiorach w języku ukraińskim osobom, które nie mogły być z nami. Zapraszamy do naszych placówek, a cudownym seniorom serdecznie dziękujemy za spotkanie. Szczególnie Pani Marii Borysewicz oraz pani Ewie Zembrzyckiej – Wiater za pomoc w organizacji!

Galeria

zdjecie: 131011

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry