Gmina gotowa na sprzedaż węgla, a węgla nie ma...

Tomasz Paciorek

 1 grudnia 2022    10:36

- "Na chwilę obecną gmina jest w pełni przygotowana do sprzedaży węgla. Mamy podpisaną umowę ze spółką, która ten węgiel będzie dystrybuowała. W dniu 29.11.2022 r. złożyliśmy zapotrzebowanie na węgiel. W ciągu 3 dni mamy otrzymać informację o możliwości odbioru węgla. Zamówiliśmy 300 ton. Mieszkańcy będą mogli kupić w tym roku nie więcej niż pół tony. Resztę po nowym roku" – poinformował Burmistrz miasta, Jacek Orych.

Po węgiel trzeba będzie jechać na ulicę Chudoby 3 do składu KABO-TRANS, który mieści się na granicy Marek i Warszawy, na warszawskiej Białołęce, około 3 km od urzędu miasta.

Transport zakupionego towaru mieszkańcy będą musieli zorganizować sobie i opłacić we własnym zakresie.

Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 3 tony węgla. Najprawdopodobniej pół tony w tym roku, a resztę (2,5 tony) po nowym roku.

******************************************************

Powyższe informacje uzyskałem na sesji Rady Miasta Marki w dniu 30.11.2022 r.

Foto: Internet.

Załączniki:

wg.jpg

Galeria

zdjecie: 131044
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry