Lodowisko przy ul. Stawowej będzie albo nie będzie

Tomasz Paciorek

 1 grudnia 2022    11:31

- „Analizujemy otwarcie lodowiska w dwóch aspektach: terminu i czy w ogóle otwierać. Sąsiednie gminy najprawdopodobniej nie otworzą u siebie lodowiska, dlatego możemy się spodziewać gości z innych miast. Rozważamy wprowadzenie opłat za korzystanie z „białego orlika”. Opłaty nie będą dotyczyły mieszkańców Marek posiadających marecką kartę mieszkańca. Natomiast czy lodowisko w ogóle zostanie uruchomione to, na tę chwilę ciężko jest mi odpowiedzieć. Przez kilka dni musi być temperatura ujemna, - 5, - 10 C, żeby rozpocząć zamrażane tafli lodowiska" – informuje Burmistrz miasta, Jacek Orych.

Zatem na decyzję dotyczącą otwarcia lodowiska przy ul. Stawowej musimy jeszcze zaczekać. Oprócz pogody, która ma tu kluczowe znaczenie wchodzą również aspekty ekonomiczne. Przygotowanie lodowiska jak i też jego utrzymanie pociąga za sobą duże zużycie prądu, a ten w ostatnim czasie nie jest tani. Dodatkowo od 1 grudnia 2022 r. gminy są zobowiązanie do oszczędzania energii elektrycznej. Takie działania zostały już wdrożone w urzędzie miasta.

******************************************************

Powyższe informacje uzyskałem na sesji Rady Miasta Marki w dniu 30.11.2022 r.

Foto: Internet

Załączniki:

orlik.jpg

Galeria

zdjecie: 131047
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry