"Wymień złote na zielone..."

Tomasz Paciorek

 9 grudnia 2022    14:25

Złote, srebrne, duże, małe, kwadratowe, prostokątne, owalne jednym słowem baterie przyniesione w niedzielę do MCER-u przy ul. Wspólnej 40/42 w Markach będzie można zamienić na zielone, pachnące drzewko świąteczne.

Według informacji uzyskanych z ratusza 50 sztuk bateryjek będzie można wymienić na jedną choinkę. Drzewko z korzeniami umieszczone jest w doniczce. Na jednego uprawnionego mieszkańca przypada jedna sztuka.

Wydawanie drzewek odbywać się będzie wyłącznie w dniu 11 grudnia 2022 roku, od godziny 12:00 do czasu wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do godziny 16:00. Dostępnych będzie 300 szt. drzewek. Za choinki gmina zapłaciła firmie ogrodniczej ze Słupna 14 904,00 zł. (49,68 zł sztuka).

Zbiórka prowadzona jest przez urząd miasta Marki w ramach akcji pn. „Wymień baterię na choinkę”.

Zachęcam do przejrzenia domowych zakamarków i wymienienia bateryjek na świąteczne drzewko, które z powodzeniem można zasadzić np. w przydomowym ogródku lub cieszyć się jego widokiem na balkonie. Akcja ma charakter proekologiczny. Regulamin zbiórki w linku poniżej

https://www.marki.pl/zalaczniki/1200-regulamin__wymien_baterie_na_choinke.pdf

 

Galeria

zdjecie: 131064
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry