Od kiedy rusza sprzedaż węgla dla mieszkańców Marek..?

Tomasz Paciorek

 9 grudnia 2022    14:28

- Dystrybucja węgla na rzecz uprawnionych mieszkańców Marek po preferencyjnej cenie rozpocznie się najprawdopodobniej od połowy przyszłego tygodnia. Taką informację uzyskałem od właścicieli firmy KABO-TRANS z ul. Chudoby 3 mieszczącej się na warszawskiej Białołęce, która w imieniu Gminy zajmie się sprzedażą węgla.

Uprawnieni mieszkańcy muszą osobiście lub telefonicznie (603 500 173) umawiać się na odbiór towaru. KABO-TRANS oferuje również dostawę węgla do domu. Stawka za jeden kilometr wyniesie 10 zł, jednakże na terenie Marek nie będzie większa niż 100 zł.

Do końca 2022 r. uprawnieni mieszkańcy będą mogli kupić do 1,5 tony węgla. Po 1 stycznia 2023 r. kolejne 1,5 tony. Niewykorzystany limit w bieżącym roku przechodzi na następny okres.

Węgiel sprzedawany będzie po 1 900,00 zł za tonę. Za każdą sprzedaną tonę firma KABO-TRANS zarobi 370,00 zł. Gmina zamówiła 300 ton węgla.

Foto: Internet

Załączniki:

wegiel .jpg

Galeria

zdjecie: 131065
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry