Raport z odśnieżania miasta

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 12 grudnia 2022    09:14

Od niedzieli miejskie służby i zewnętrza firma pracują na mareckich drogach i chodnikach

Szanowni Państwo! Od niedzieli mamy do czynienia z intensywnymi opadami śniegu. Wczoraj (11 grudnia) przeprowadziliśmy pierwszą akcję odśnieżania miejskich dróg bitumicznych, która zakończyła się o godzinie 20.00. O godzinie 1.00 w nocy rozpoczęliśmy drugi etap prac odśnieżania. Te zlecenie wykonuje firma zewnętrzna – AG-Complex, wybrana w przetargu. Prace na mareckich chodnikach od niedzieli wykonują pracownicy Zakładu Usług Komunalnych (ZUK). W niedzielę takie zadania wykonywali dwukrotnie, dziś rano ruszyli w teren po raz trzeci. Planowana jest także czwarta, popołudniowa runda odśnieżania chodników.

Mimo naszych starań intensywne opady śniegu utrudniają doprowadzenie nawierzchni jezdni i chodników do bezproblemowego użytkowania. Przykładem są przystanki. ZUK je odśnieża, natomiast błoto pośniegowe z ulicy niestety w trakcie dnia non stop przedostaje się na miejsca oczekiwania na autobusy. Dokładamy wszelkich starań, aby warunki zimowe jak najmniej utrudniały poruszanie się po mieście.

Zwracamy Państwa uwagę na trzy kwestie:

1.       Niestety, naszym służbom w odśnieżaniu dróg przeszkadzają źle zaparkowane samochody. Przy parkowaniu prosimy sprawdzić, czy przejedzie pługosolarka

2.       Absolutnie zabronione jest wyrzucanie śniegu z posesji lub z podjazdu na drogę. Nasza praca idzie wówczas na marne, a takie przypadki w tym roku już zaobserowaliśmy. Śnieg należy zgarnąć na krawędź chodnika przyległą do jezdni.

3.       Właściciele lub zarządcy nieruchomości przylegających do chodnika, będącego częścią drogi publicznej, powinni pamiętać o obowiązku jego odśnieżania. Niewywiązanie się z obowiązku odśnieżania chodnika przylegającego do posesji może skutkować mandatem. Obowiązek odśnieżania chodnika ustaje wtedy, gdy pozwala on na płatny postój lub parkowanie pojazdów, albo jeśli pomiędzy chodnikiem, a granicą działki, na której stoi nieruchomość, znajduje się pas zieleni będący częścią drogi publicznej.

TM/TS

Galeria

zdjecie: 131068
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry