Nowe wiaty przystankowe

Andrzej Nadolski

 12 grudnia 2022    12:23

W ubiegłym tygodniu ruszył montaż długo wyczekiwanych nowych wiat przystankowych.

Dopiero w trzecim przetargu udało się wyłonić firmę, która wymieni 10 wiat przystankowych na al. Piłsudskiego i ul. Legionowej w kierunku Warszawy. Oferty składane w dwóch pierwszych postępowaniach niestety aż dwukrotnie przekraczały zakładany budżet.

W przestrzeni publicznej od pewnego czasu dało się wyczuć delikatne zniecierpliwienie i radosne wyczekiwanie. Myślę, że każdy z nas po cichu marzył o tym symbolicznym powiewie świeżości, elegancji i szyku.

Jestem przekonany, że dzięki nowym wiatom zostanie poprawiony wizerunek Marek, a pasażerowie autobusów będą mogli bezpiecznie chronić się przed deszczem, śniegiem czy wiatrem.

Jestem dumny, że to moja propozycja w ubiegłorocznej edycji Marecki Budżet Obywatelski znalazła uznanie w oczach mieszkańców Marek i dzięki ich głosom wygrała w kategorii tzw. zadań twardych.

Miasto nie rezygnuje z wymiany pozostałych wiat w przeciwnym kierunku. Zadanie to zostało zapisane w projekcie budżetu na rok 2023. Jeżeli Rada Miasta na grudniowym posiedzeniu przychyli się do propozycji Burmistrza, to już w przyszłym roku, będziemy mogli korzystać z kompletu wiat przystankowych.
Pozostałe wiaty, które są zlokalizowane przy al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Legionowej do granic miasta w kierunku Radzymina, zostaną wymienione przy okazji planowanej modernizacji tej ulicy w roku 2023.

Galeria

zdjecie: 131069
zdjecie

Andrzej Nadolski

Samorządowiec, społecznik i wolontariusz.
Od 2018 r. radny miasta Marki. Vice-prezes zarządu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, koordynator akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry