Ponad 20 000 sztuk baterii

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 14 grudnia 2022    08:13

Tyle dostarczyli mieszkańcy w ramach zbiórki na Mareckim Jarmarku Świątecznym.

11 grudnia w trakcie Mareckiego Jarmarku Świątecznego, na parkingu MCER przy ul. Wspólnej 40/42, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska prowadzili akcję pn. "Wymień baterie na choinkę". Rozdaliśmy 300 sztuk świerków, w zamian za przyniesione przez mieszkańców ponad 20 000 sztuk baterii i akumulatorków.

Jedna bateria guzikowa zanieczyszcza 400 litrów wody, udało nam się zatem "uratować" ponad 8 000 000 litrów wody! - zaznacza Sebastian Waśkiewicz z Wydziału Ochrony Środowiska.

Przypominamy, że to już druga w tym roku akcja zbiórki baterii i akumulatorków. Poprzednio zebraliśmy (podczas XVII Spartakiady Rodzinnej) ponad 21 000 baterii. Łącznie udało się "uratować" ponad 16 400 000 litrów wody!

Wydział Ochrony Środowiska

Galeria

zdjecie: 131073
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry