Przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego/Fabryczna w naszym mieście w przyszłym roku.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 28 grudnia 2022    17:03

Zlikwidowanie istniejącej dziś wyspy między pasami, która tak naprawdę nie spełnia dziś żadnych funkcji – da możliwość wyznaczenia dodatkowego pasa ruchu. Dzięki temu zielona strzałka będzie realnym ułatwieniem dla pojazdów skręcających w stronę Radzymina, co w jakimś stopniu ograniczy korki na ul. Fabrycznej. Dziś strzałka co prawda jest, ale tylko w teorii, ponieważ jest zbyt wąsko, aby pojazdy mogły się minąć dojeżdżając do świateł. Kolejną kwestią jest remont chodnika na odcinku Piłsudskiego – Malinowa, tu czekamy na odwilż, aby sprawdzić stan chodnika i określić zakres jego remontu. W grę wchodzi również poszerzenie chodnika tuż obok ogrodzenia MOK-u, tak aby Mieszkańcy mogli swobodnie poruszać się chodnikiem, a nie wychodzić na ulicę (szczególnie rodzice z wózkami, osoby z niepełnosprawnościami, itd.).

O tym wszystkim rozmawiałem z Adamem Lubiakiem, starostą wołomińskim, który zapewnił, że w przyszłym roku zrealizujemy powyższe zadania – w imieniu Mieszkańców dziękuję za zrozumienie. Wcześniej od strony czysto technicznej spotkałem się na ul. Fabrycznej z naczelnikiem odpowiedzialnym za inwestycje drogowe w Powiecie, aby spojrzał fachowym okiem na obecnie funkcjonujące rozwiązania.

Galeria

zdjecie: 131109
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry