Co z odstrzałem dzików w Markach...?

Tomasz Paciorek

 29 grudnia 2022    10:56

8 listopada br. Starosta Wołomiński decyzją nr 325/22 wydał zgodę na odstrzał redukcyjny 70 dzików na terenie naszej Gminy. Według stanu na dzień 28.12.2022 r. zredukowano już 12 sztuk. Polowania wciąż trwają.

Każdy ustrzelony dzik jest badany na obecność wirusa ASF. Myśliwy, gdy ustrzeli dzika musi za niego zapłacić od 300 do 400 zł w zależności od wielkości. Obecnie można strzelać do dzików przez cały rok.

Źródło: Sesja Rady Miasta Marki 28.12.2022 r. Foto: Internet.

Załączniki:

odstrzal.jpg

Galeria

zdjecie: 131115
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry