IBO przyda się (nie tylko) do deklaracji odpadowej

Tadeusz Markiewicz Wodociąg UMMarki

 2 stycznia 2023    12:52

Wodociąg Marecki zaprasza do wykorzystania Internetowego Biura Obsługi Klienta.

Od stycznia Urząd Miasta Marki przyjmuje deklaracje odpadowe na 2023 r. Wyliczenie stawki dla ogromnej większości mieszkańców będzie opierać się o zużycie wody. Gdzie takie dane do deklaracji znaleźć? Najlepiej w Internetowym Biurze Obsługi Klienta Wodociągu Mareckiego (ibo.wodociagmarecki.pl). Dowiedziała się o tym pani Gabriela z Pustelnika, która w grudniu 2022 r. została 3800 użytkownikiem IBO. Dziękujemy i podpowiadamy kilka innych zalet wirtualnego narzędzia:

  • wszystkie rozliczenia przychodzą elektronicznie na e-maila (24 h po odczycie)
  • można samodzielnie podawać dane z odczytu licznika i podlicznika na wodę
  • IBO jest bezpłatne i ekologiczne – dzięki niemu nie marnujemy papieru na faktury i nie kupujemy zbędnych kopert

Jak stworzyć konto w IBO? To proste!

  • skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby otrzymać "Formularz akceptacji".  Formularz można otrzymać pocztą, drogą e-mail lub osobiście przychodząc do WM. Pisząc e-meila nie zapomnij podać podstawowych danych: imienia, nazwiska oraz adresu nieruchomości, którą ma objąć IBO;
  • uzupełnij w formularzu adres e-mail i podpisz;
  • przekaż podpisany "Odcinek dla Przedsiębiorstwa" do siedziby Wodociągu Mareckiego - można go złożyć osobiście w Biurze Obsługi Klienta, przesłać pocztą, wysłać skan lub zdjęcie ( a.ablewski@wodociagmarecki.pl ), przekazać inkasentowi lub gońcowi z Wodociągu Mareckiego;
  • "Odcinek dla Klienta" zachowaj dla siebie. Bez niego nie możesz zalogować się w IBO.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Nasze biuro działa przy ul. Żeromskiego 30 w Markach. Zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-16.00,  w piątek w godz. 8.00-15.00.

tel. (22) 120-28-41

e-mail: biuro@wodociagmarecki.pl

a.ablewski@wodociagmarecki.pl

Na koniec wróćmy jeszcze na chwilę do tematu deklaracji. Gdzie w IBO znaleźć potrzebne dane? Po zalogowaniu się, wybierz opcję „faktury” (po lewej stronie ekranu). Otwórz ostatnią fakturę (PDF). Na jej drugiej lub trzeciej stronie znajdziesz „Informację/wykaz o okresie i ilości zużytej wody w 2022 r.”. Tam znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz od nas do deklaracji. 

Galeria

zdjecie: 131120
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry