Nowy budynek szpitala powiatowego otwarty!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 4 stycznia 2023    16:18

Współpraca i kontynuacja przynoszą piękne efekty, czyli otwarcie nowego budynku Szpitala Powiatowego.

– Jesienią 2020 roku Powiat Wołomiński wyłonił wykonawcę rozbudowy Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie (https://wp.me/p1j3Kk-2Az)
– Kilka miesięcy później, wiosną 2021 roku wykonawca rozpoczął prace (https://wp.me/p1j3Kk-2Ib).

– W maju 2021 roku odbyło się uroczyste podpisanie i wymurowanie Aktu Erekcyjnego rozbudowy szpitala (https://wp.me/p1j3Kk-2LI).

– Wczoraj rok przed terminem nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego z budynków (B), którego budowa, wraz z wyposażeniem pochłonęła blisko 70 mln zł. W nowym budynku mieści się 18 poradni specjalistycznych, m. in. chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo – ortopedycznej, okulistyczna, kardiologiczna, reumatologiczna, neurologiczna, nefrologiczna, urologiczna, dermatologiczna, alergologiczna, diabetologiczna, ginekologiczna oraz poradnia medycyny pracy, a także zakład rehabilitacji, w tym tej kardiologicznej. W budynku od jutra rusza POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna) – 14 lekarzy, która gotowa jest obsłużyć 25000 pacjentów. Docelowo poradnie mają funkcjonować w godzinach 8-20, tak aby maksymalnie zwiększyć dostępność dla Mieszkańców.


– W tej kadencji udało się jeszcze wyremontować i uzupełnić w nowoczesny sprzęt Oddział Neurologiczny, Oddział Okulistyczny, Oddział Chirurgiczny oraz SOR, co daje łącznie ok. 100 mln zł na działania związane z modernizacją naszej powiatowej placówki medycznej.

– W tym roku rusza również termodernizacja starych budynków szpitala, której koszt to ok. 12 mln zł.

– Wszystkie powyższe działania nie byłyby możliwe, gdyby nie działania wielu, wielu osób. Decyzja o rozbudowie powstała jeszcze w zeszłej kadencji, powstał również projekt. W obecnej kadencji plany i projekty zmaterializowały się już w bardzo dużym stopniu. Dzięki staraniom starosty wołomińskiego udało się pozyskać duże wsparcie z budżetu centralnego, jako radni przeznaczyliśmy wielomilionowe środki z budżetu Powiatu, udało się również pozyskać środki z poziomu Mazowsza (termodernizacja). Współpraca i kontynuacja dają świetne efekty. Ciężko uwierzyć, że jeszcze w maju 2022 roku wnętrza przemierzanych dziś powierzchni budynku B wyglądały tak (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=403080371822228&id=100063608055300).

– Teraz przed dyrekcją szpitala oraz Powiatem nie mniejsze wyzwanie, czyli zadbanie o specjalistów na najwyższym poziomie oraz dalsza wytężona praca na rzecz poprawy wizerunku szpitala, który na przełomie wielu, wielu lat był nie najlepszy – w dużej mierze wpływała na to bardzo duża liczba pacjentów, przy niewystarczającym zapleczu medycznym. Mam nadzieję, że wszystkie te inwestycje sprawią, że uda się również zabezpieczyć świetnych fachowców, którzy będę mieć do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz warunki pracy na światowym poziomie.

Galeria

zdjecie: 131131
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry