Prelekcja historyczna dla studentów Uniwersytetu III Wieku w Markach. Zapraszamy!

START:    9 stycznia 2023    17:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 7 stycznia 2023    13:51

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na prelekcję historyczną dotyczącą dziejów pałacyku Briggsów. To jeden z najpiękniejszych zabytków z terenu Marek, który nie został zbyt mocno zniszczony działaniami II Wojny Światowej. Pałacyk był świadkiem wielu historycznych wydarzeń, które wpisały się nie tylko w dzieje naszych Marek, ale też były ważne dla Polski, Europy i Świata.

Prelekcja, którą poprowadzi Zbigniew Paciorek – prezes Stowarzyszenia Marki – Pustelnik - Struga odbędzie w Centrum Aktywności Fabryczna (CAF) przy ul. Fabrycznej 3 w dniu 9 stycznia 2023 r. o godz. 17.00. Prelekcja dedykowana będzie członkom seniorom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach, ale zapraszamy także i innych zainteresowanych historią naszego miasta. Na wykładzie zostaną zaprezentowane m.in. niepublikowane dotąd materiały archiwalne z wykorzystaniem środków multimedialnych. Pośród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 131137
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry