Piątek 13-go... Być może tym razem okaże się fartowny. Wniosek ws. publicznej toalety w Parku Briggsów.

Tomasz Paciorek

 16 stycznia 2023    09:02

PIĄTEK 13-go… BYĆ MOŻE TYM RAZEM OKAŻE SIĘ FARTOWNY. PONOWIENIE WNIOSEKU O WYBUDOWNIE TOALETY PUBLICZNEJ W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY PARKU BRIGGSÓW.

Kilka miesięcy temu wnioskowałem na sesji Rady Miasta Marki w sprawie pobudowania toalety publicznej w Parku Briggsów. Mój wniosek nie zyskał jednak akceptacji.

Uzasadnieniem był techniczny brak możliwości podłączenia toalety do wodociągu i kanalizacji w samym parku oraz brak funduszy na ten cel. Jednakże po bliższym przyjrzeniu się planom wodociągu i kanalizacji dostrzegam możliwość pobudowania miejskiego szaletu w tych okolicach. Jest to ważna sprawa właśnie teraz, kiedy plac zabaw w parku przechodzi modernizację i zbliża się sezon wiosenno-letni. Park lada moment „ożyje”.

Obecnie, najczęściej potrzeby fizjologiczne załatwiane są w krzakach lub pod drzewem. Do najbliższej, publicznej toalety, zlokalizowanej przy komisariacie Policji, jest około 400 m.

Pobudowanie publicznej toalety w Parku Briggsów, bądź stworzenie miejsca, w którym w cywilizowany sposób będzie można załatwić potrzeby fizjologiczne, uważam za konieczne i priorytetowe.

Szczegóły wniosku w załączonym piśmie.

Foto: Internet.

 

Galeria

zdjecie: 131148
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry