Whiteheadowie, spadkobiercy rodziny Briggsów - wybrali Polskę i Marki. Prelekcja historyczna.

START:    20 stycznia 2023    18:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 17 stycznia 2023    22:50

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kolejną, comiesięczną prelekcję historyczną, dotyczącą dziejów naszej małej ojczyzny- Marek. Tym razem opowiemy o Whiteheadach – spadkobiercach rodziny Briggsów.

Prelekcja, którą poprowadzi Zbigniew Paciorek, prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, odbędzie się w Centrum Aktywności Fabryczna 3  (CAF) w piątek, tj. 20 stycznia o godz. 18.00.

Tradycyjnie jak co miesiąc, pośród uczestników spotkania, zostaną rozlosowane upominki książkowe, tematycznie związane z historią naszego miasta.

Zapraszamy!

Fotografia siostrzeńców braci Briggsów. Stoją od lewej: Karol i Alfred Whithead. Siedzą od lewej: Karol Whithead (ojciec) oraz Jan Wedel. W tle zabudowania przędzalni fabrycznej z widocznym fragmentem komina i głównej hali fabrycznej. Lata 30. XX w.

Załączniki:

paciorek 0058.jpg

Galeria

zdjecie: 131154
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry