Planowanie i realizacja inwestycji drogowych. W tej właśnie sprawie złożyliśmy dziś wspólnie z radną Ewą Rosą pismo.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 19 stycznia 2023    15:53

„Uważamy, że w przypadku planowania przyszłych prac na ulicach o tak dużym natężeniu ruchu, jak w przypadku ul. Tadeusza Kościuszki – należy uwzględniać porę oraz okres roku. Z całą pewnością prowadzenie prac w okresie wiosna – jesień, gdzie dzień jest dłuższy,

a warunki atmosferyczne dogodniejsze – pozytywnie wpłyną na skrócenie realizacji inwestycji. Podobnie okres wakacyjny, w którym co do zasady ruch pojazdów jest mniejszy. Warto również uwzględniać na etapie planowania prac ręczne kierowanie ruchem pojazdów, co w jakimś stopniu upłynni ruch wahadłowy i z całą pewnością wpłynie na poziom bezpieczeństwa w trakcie prowadzonych prac. Jeśli jest to możliwe warto także uwzględniać technologie, które maksymalnie skrócą czas realizacji inwestycji.

Jesteśmy głęboko przekonani, że uwzględnianie na etapie planowanych inwestycji czynników, które wymieniamy w niniejszym piśmie, szczególnie w lokalizacjach, gdzie występuje bardzo duży ruch pojazdów – pozytywnie wpłynie na skrócenie prowadzonych prac, co przełoży się decydowane na zmniejszenie uciążliwości dla Mieszkańców. Ograniczanie utrudnień dla Mieszkańców powinno być jednym z głównych kryteriów na etapie planowania inwestycji.”

Oczywiście nasze stanowisko pośrednio odnosi się do wszystkich inwestycji drogowych, niezależnie od poziomu samorządu.

Galeria

zdjecie: 131158
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry