Zostaw 1,5 proc. w Markach

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 21 stycznia 2023    21:16

Od tego roku podatnicy mogą więcej podarować organizacjom pozarządowym. Najlepiej z naszego miasta!

Coraz więcej podatników korzysta z możliwości przekazania 1 proc. podatku PIT. W ubiegłym roku na taki krok zdecydowało się 15,9 mln osób. Łącznie przekazali ponad 1,1 mld zł. Trafiły one do organizacji pozarządowych oraz osób potrzebujących. Być może w tym roku będzie to wyższa kwota.

Na skutek zmian w przepisach od tego roku każdy podatnik może przekazać obecnie nieco więcej, bo 1,5 proc. podatku PIT wybranej organizacji pozarządowej. Nic nas to dodatkowo nie kosztuje. Sprawia jednak, że część obciążeń, który i tak musimy płacić państwu, trafia na wybrany przez nas cel. Niech i tak będzie w tym roku. A jeśli będzie taka Wasza wola, niech te pieniądze popłyną do organizacji pozarządowych z naszego miasta lub – za ich pośrednictwem – do potrzebujących wsparcia osób – apeluje burmistrz Jacek Orych.

Na stronie internetowej urzędu znajduje się specjalna zakładka, poświęcona tematyce 1,5 proc. PIT. Znajdują się tam m.in. informacje na temat organizacji oraz osób potrzebujących wsparcia.

Galeria

zdjecie: 131164
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry