Zadaszenie na marecką ciuchcią? Do rozważenia, ale naszym zdaniem i nie tylko naszym ma to sens.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 24 stycznia 2023    12:49

Już niebawem, bo najprawdopodobniej do końca stycznia marecka ciuchcia ma wrócić na swoje miejsce. Wydatki na prace renowacyjne wzbudziły wiele emocji wśród lokalnej społeczności, dlatego wychodzimy z propozycją, która naszym zdaniem przyczyni się do maksymalnego wydłużenia okresu do kolejnego remontu lokomotywy, a to ma oczywiście wpływ na oszczędności w miejskiej kasie w dłuższej perspektywie czasu. Więcej w samym piśmie oraz poniższym tekście.

„Skoro jednak decyzja o renowacji parowozu zapadała, a prace zostały zlecone i ciuchcia niebawem wróci na swoje miejsce, to należy pochylić się nad inną kwestią. Remont lokomotywy to kosztowne działania i zapewne ten kolejny będzie tylko droższy. Mówimy o kolejnym, bo to oczywiste, że za jakiś czas zajdzie taka potrzeba z uwagi na niszczenie parowozu.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Burmistrza z prośbą/wnioskiem, o rozważanie możliwości zadaszenia lokomotywy. Ograniczenie oddziaływania na parowóz takich czynników jak np. deszcz, czy promienie słoneczne maksymalnie wydłuży czas do kolejnych prac renowacyjnych, by za pięć czy dziesięć lat ciuchcia znowu nie wymagała takiego samego remontu To z kolei przełoży się na oszczędności w dłuższej perspektywie czasu. „

Galeria

zdjecie: 131170
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry