Biblioteka wspólnie z Wami chce pobić rekord

Tadeusz Markiewicz UMMarki Biblioteka

 25 stycznia 2023    10:54

W 2022 r. mieszkańcy Marek wypożyczali książki, audiobooki, filmy i gry ponad 97 tys. razy. Do 100 tys. tak niewiele brakuje!

W 2021 r. mieszkańcy Marek wypożyczyli z naszej biblioteki 74 354 książek, audiobooków i filmów. Znamy już najnowsze dane za ubiegły rok. Łączna liczba wypożyczeni wyniosła 97 255. Wzrost wizyt w bibliotece jest więc znaczący i wynosi prawie 31 proc. To znakomity wynik w czasach, gdy naszym czasem skutecznie potrafią zawładnąć urządzenia elektroniczne.

Marzy nam się, aby w tym roku po raz pierwszy w historii przekroczyć magiczną liczbę 100 tys. wypożyczeń. Dzięki Wam jest to możliwe. Zapraszamy do naszych placówek stałych czytelników jak i tych, którzy jeszcze do nas nie dotarli – mówi Agnieszka Rżewska, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki.

A jest w czym wybierać. Księgozbiór mareckiej biblioteki liczy 73 159 książek oraz 1745 audiobooków, filmów i gier planszowych. Tych pierwszych przybyło w ubiegłym roku 3200 egzemplarzy, tych drugich – 251.

Rośnie też liczba naszych czytelników. W 2021 r. do biblioteki zapisanych było 4080 osób, rok później – już 4657. Jeśli utrzymamy ten trend wzrostowy, to po raz pierwszy w historii naszych placówek przekroczymy liczbę 5000 czytelników w tym roku. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Jesteśmy w trzech lokalizacjach w Markach: Lisa-Kuli 3, Wspólnej 40-42 oraz Wczasowej 5. Pracujemy również w większość sobót. Do zobaczenia w bibliotece – podkreśla Agnieszka Rżewska, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki.

Więcej na temat biblioteki, jej projektów i księgozbioru można znaleźć na stronie biblioteka.marki.pl

Galeria

zdjecie: 131172
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry