Jest szansa na kolejne, nowe wiaty przystankowe w Markach

Tomasz Paciorek

 4 lutego 2023    20:07

We czwartek 2 lutego 2023 r. UM ogłosił przetarg na dostawę, montaż 11 i demontaż 9 wiat przystankowych w m. Marki. Oferenci mają czas do 15 lutego br. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty nowe przystanki zostaną zamontowane do końca lipca 2023 r. Gmina na ten cel przeznaczyła 480.000,00 zł.

Koszt 10 przystanków, zamontowanych pod koniec 2022 r. przy al. Marsz. J. Piłsudskiego jadąc w stronę Warszawy (w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego) wyniósł 500. 000,00 zł.

Niestety, specyfikacja ogłoszonego w lutym przetargu nie przewiduje podłączenia obiektów do sieci elektrycznej i tym samym przystanki nie będą miały swojego oświetlenia. Dodatkowym problemem może być przeźroczysty dach, co w sezonie letnim może powodować przepuszczanie promieni słonecznych do wnętrza obiektu.

Poniżej lokalizacje, w których mają stanąć nowe wiaty przystankowe (jadąc z Warszawy w stronę Radzymina):

Szkolna 02

Szpitalna 02

Fabryczna 02

Marki – Ratusz 02

Słoneczna 02

Wspólna 02

Pustelnik 02

Hallera 02

Graniczna 02

Wenecka 02

Legionowa 02

O ewentualnym rozstrzygnięciu przetargowym poinformuję Państwa już niebawem.

Foto: UM

Załączniki:

11366.jpg

Galeria

zdjecie: 131203
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry