Zobacz jak Twój podatek PIT zmienia Marki

Emilia Wrzosek UMMarki

 8 lutego 2023    16:38

Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną prezentacją budżetu na platformie "Na co idą moje pieniądze".

Po raz kolejny przedstawiamy Państwu budżet miasta za pomocą aplikacji „Na co idą moje pieniądze” dzięki któremu mieszkańcy w łatwy sposób mają dostęp do uchwały budżetowej rady miasta.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z danymi budżetowymi na rok 2023. W aplikacji znajdziecie Państwo w przystępny sposób zaprezentowane informacje dotyczące dochodów i wydatków miasta, zadań inwestycyjnych a przede wszystkim możecie sprawdzić, w jakim stopniu wasze dochody bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju Marek, płacąc tu podatki.  Za pomocą „Suwaka Nacoidamojepieniadze.pl” każdy może sprawdzić, jaka część jego podatku PIT trafia do poszczególnych rozdziałów budżetowych - zachęca burmistrz Jacek Orych

W tym roku gmina otrzyma 38,4% podatku dochodowego mieszkańca. Budżet całego miasta w tym roku to prawie 228 milionów złotych. Jedną z największych pozycji w dochodach jest podatek PIT, który stanowi 26,9% i wynosi ponad 61 milionów złotych. Te pieniądze pochodzą od mieszkańców, którzy w zeznaniu rocznym wskazują miasto Marki jako miejsce zamieszkania.

Dziś takich mieszkańców jest ponad 37 tys. i 90 % z nich płaci podatek na rzecz Marek, za co bardzo dziękujemy. Ale mamy także świadomość, że w naszym mieście mieszka o wiele więcej osób i zachęcamy by składając deklarację w tym roku zadeklarowali, że mieszkają w Markach.

Dzięki wpływom z PIT, które zasilają miejski budżet, możemy rozwijać nasze miasto. Środki te są wykorzystywane na utrzymanie szkół i przedszkoli, remonty dróg, czy nowe inwestycje w przestrzeń miejską, takie jak wiaty przystankowe, czy place zabaw - wyjaśnia zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha.

Pamiętaj! Rozliczając się z Urzędem Skarbowym wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania miasto Marki (niezależnie od miejsca zameldowania).

Twoje podatki wrócą do Ciebie.

Zapraszamy do zapoznania tegorocznymi danymi w platformie „Na co idą moje pieniądze”

O czym należy pamiętać, kiedy składamy roczną deklarację PIT? Do prawidłowego rozliczenia PIT należy przyjąć adres zamieszkania, pod jakim mieszkamy w dniu składania deklaracji. Oznacza to, że deklarację PIT składamy do Naczelnika Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania, w dniu w którym składane jest zeznanie podatkowe. Błędem jest złożenie deklaracji do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zameldowania tak wypełniona deklaracja jest błędna i niezgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Nie trzeba składać żadnych dodatkowych formularzy. Wystarczy złożyć deklarację PIT do właściwego Urzędu Skarbowego.

 

Galeria

zdjecie: 131207
fot. 1
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry