Ks. Bolesław Stefański. Kapelan Żołnierzy Wyklętych w Markach. Prelekcja historyczna. Zapraszamy!

START:    17 lutego 2023    18:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 13 lutego 2023    21:53

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zaprasza na prelekcję poświęconą życiu i działalności kapelanowi Żołnierzy Wyklętychks. Bolesławowi Stefańskiemu, pierwszemu duchownemu katolickiemu skazanemu na śmierć w czasach stalinowskich i więźniu politycznym.

Ks. Bolesław Stefański wraz z grupą żołnierzy skupionych wokół Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z Marek i okolic starali się walczyć z narzuconym Polsce po II wojnie światowej  nowym systemem totalitarnym – komunizmem.

Prelekcję, która odbędzie się w Centrum Aktywności Fabryczna 3 (CAF) w dniu 17 lutego 2023 r. (piątek) o godz. 18.00. - poprowadzi Tomasz Kaczyński z Rodzinnej Grupy Historycznej Szwadron Żandarmerii oraz sympatyk Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

 

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 131215
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry