Rozpoczniemy interwencyjne równanie gruntówek

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 15 lutego 2023    14:48

Zima zaczyna nas żegnać, przestało padać, a ziemia obsycha. To sprzyja rozpoczęciu prac związanych z interwencyjnym równaniem dróg gruntowych. Planujemy rozpoczęcie takich prac już w przyszłym tygodniu.

Przewidujemy działanie równolegle kilku jednostek sprzętowych na terenie całego miasta. Z uwagi na skalę ilości dróg gruntowych w naszym mieście, prace będę wykonywane sukcesywnie. Oczywiście realizacja prac rozpocznie się od ulic, na których dochodzi do największych zagrożeń w zakresie poruszania się pieszych, uszkodzeń samochodów oraz w sytuacjach utrudnionego dostępu do posesji – informują przedstawiciele Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg.

Docelowo jednak zmniejszamy długość dróg gruntowych poprzez ich asfaltowanie lub układanie kostki brukowej. W ubiegłym roku ułożyliśmy nakładki asfaltowe w ulicach: Długosza, Ceglanej, Podgórskiej, Piotrówka, Hallera (kolejny odcinek), Długiej i jej sięgaczu (kolejny odcinek), Topolowej, Żabiej, Baśniowej (i jej łączniku), Rzemieślniczej oraz w łączniku Szkolnej z Poznańską. Ułożyliśmy też nawierzchnię z kostki brukowej w Sadowej, Słupeckiej, Kołobrzeskiej i Kościelnej.

Często spotykamy się z sugestiami, że za pieniądze na równania dróg moglibyśmy już dawno wyasfaltować te ulice. Przeczą temu liczby. Według szacunków Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg obecny  koszt profilowania (równania) metra kwadratowego dróg gruntowych to około 85 gr. Koszt ułożenia  nakładki asfaltowej to 200-300 zł za mkw. (dane za ubiegły rok, nie uwzględniają dodatkowego ewentualnego kosztu wykupu gruntów).

Z całą pewnością w realizacji kolejnych inwestycji pomoże nam… Państwa decyzja podatkowa. Od 15 lutego rozliczamy się z fiskusem. Apelujemy o wpisanie mareckiego adresu do rocznego zeznania podatkowego. To nic dodatkowo nie kosztuje, nie trzeba się też przemeldowywać, natomiast Państwa podatki częściowo wracają do Marek i pracują lokalnie. Z góry dziękujemy za podjęcie takiej decyzji!

Galeria

zdjecie: 131219
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry