Na ostatniej prostej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 16 lutego 2023    15:14

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Być może ten mamy już za sobą. Dziś Jacek Orych, burmistrz naszego miasta, wspólnie z Adamem Lubiakiem, starostą wołomińskim i Hanną Skrzypczak, naczelnikiem Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie, wizytowali nieruchomość w Markach, która spełnia wymogi utworzenia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej

- Z ankiet, które przeprowadzaliśmy przy okazji opracowywania strategii zdrowotnej, wynika, że ponad 38 proc. mieszkańców oczekuje poprawy dostępności usług z zakresu wsparcia psychologicznego – podkreśla Jacek Orych. 

I taka myśl przyświeca idei uruchomienia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Będzie to wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz naszego miasta.

- W tym temacie złożyłem zobowiązanie przed Radą Miasta Marki 22 czerwca 2022 r., że będę rekomendował Zarządowi i Radzie Powiatu utworzenie filii poradni w Markach. Dzisiejsze spotkanie potwierdziło możliwość utworzenia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej dla Marek. Przed nami uzgodnienia niezbędne do wypracowania umowy  o współpracy między powiatem wołomińskim i miastem i przedstawienie sprawy do zaopiniowania Zarządowi oraz Radzie Powiatu – informuje Adam Lubiak.

Nasz samorząd znalazł budynek odpowiadający wymogom dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejnym etapem, jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a następnie adaptacja pomieszczeń na potrzeby poradni.

- Dziękuję Burmistrzowi Miasta Marki za wzorową współpracę, szereg rozmów i uzgodnień oraz co najważniejsze znalezienie odpowiedniego lokalu, w którym po procesie adaptacji będzie mogła zafunkcjonować poradnia dedykowana mieszkańcom Marek. Trzymajcie kciuki. Działamy – podkreśla starosta.

- Czasy są takie, że liczba młodych obywateli, które będą korzystać z tej formy pomocy, nie będzie spadać. Dlatego dziękuję Panu Staroście i przedstawicielom powiatu za zaangażowanie w realizację tego arcyważnego przedsięwzięcia – dodaje Jacek Orych.

TS

Galeria

zdjecie: 131224
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry