Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

START:    5 marca 2023    10:30 Kościół par. Św. Izydora Oracza w Markach, al. Piłsudskiego 93,

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 28 lutego 2023    11:15

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zaprasza na w niedzielę 5 marca 2023 r., o godz. 10.30 do kościoła parafii Św. Izydora w Markach Mszę Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonego w całej Polsce dnia 1 marca.

Intencja Mszy Św. jest intencją od Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

Zapraszamy poczty sztandarowe szkół, asystę honorową kadetów LO im. Rotmistrza Pileckiego z siedzibą w Domu Katolickim, Rodzinną Grupę Historyczną Szwadron Żandarmerii Rodziny Kaczyńskich wraz z zaprzyjaźnionymi rekonstruktorami z Radzymina i warszawskiej Pragi oraz wszystkich parafian i mieszkańców, którzy pragną oddać cześć polskim bohaterom powojennego Podziemia Antykomunistycznego, którzy oddali życie w walce z sowieckim okupantem ze Wschodu.

Zapraszamy również na śpiewanie pieśni partyzanckich przy Krzyżu Katyńsko-Smoleńskim, tradycyjnie przed i po Mszy Św.

Galeria

zdjecie: 131251
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry