SMOK WAWELSKI - spektakl dla dzieci

START:    12 marca 2023    15:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 28 lutego 2023    15:39

12 marca zapraszamy na spektakl dla dzieci AUTORSKIEGO TEATRU MŁODEGO WIDZA


scenariusz, reżyseria Artur Gotz
scenografia, lalki, kostiumy Barbara Banyś, muzyka Wiesław Baran
dla dzieci od 5 lat
wejściówki 10 zł
odbiór w sekretariacie MOK ul. Fabryczna 2
oraz www.mokmarki.pl
 

Spektakl jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto, ludzie żyli tam pracowicie i dostatnio, aż do momentu kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć do walki ze smokiem. Lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawił się szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiecie się podczas spektaklu…Przedstawienie jest prezentowane w żywym planie oraz z elementami lalkowymi. Wszystko odbywa się na oczach widzów i na pewno może być inspiracją do dobrej zabaw w teatr w domu czy w szkole.


scenografia, lalki, kostiumy – B. Banyś, muzyka – W. Baran, reżyseria A.Gotz

Galeria

zdjecie: 131254
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry