Tytuły "Kobieta z Marką 2023" przyznane

Emilia Wrzosek UMMarki

 6 marca 2023    15:09

Beata Orczyk, Urszula Mniszko, Agnieszka Jelonkiewicz, Beata Cygan-Przygońska i Ada Gajek- to laureatki konkursu "Kobieta z Marką 2023"

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 marca podczas organizowanego przez Marecki Klub Kobiet z Pasją VIII Konwentu Kobiet Szminka 2023. W niedzielę w nowoczesnych wnętrzach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40-42 królowały Panie. To dla nich były przygotowane różnorodne atrakcje, a wśród nich  gala wręczenia nagród  w konkursie „Kobieta z Marką 2023”. Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałe, aktywne, kreatywne i przedsiębiorcze kobiety, które poprzez swoją działalność wpływają na rozwój miasta.

Tytuły przekazano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, kultura, samorząd, przedsiębiorczość oraz sport i zdrowie. Niełatwego wyboru dokonała siedmioosobowa kapituła, w której przeważała jak przystało na konkurs poświęcony Paniom, płeć piękna. Prezentujemy pięć niezwykłych kobiety, które zasłużyły na miano "Kobiety z Marką 2023".

Kategoria samorząd terytorialny — Beata Orczyk, kategoria kultura — Agnieszka Jelonkiewicz, kategoria działalność społeczna — Ada Gajek, kategoria przedsiębiorczość — Beata Cygan-Przygońska, kategoria sport i zdrowie — Urszula Mniszko.

Nie zapominamy o pozostałych nominowanych Paniach. I tak w kategorii samorząd terytorialny wpłynęły trzy nominacje dla Pań – Anny Chojeckiej, Beaty Orczyk oraz Patrycji Janekankit. Tytuł Kobiety z Marką 2023 oraz statuetkę otrzymała Beata Orczyk. Od wiosny 2015 roku z wieloma sukcesami pracuje na rzecz mieszkańców Marek pełniąc funkcję Skarbnika Miasta Marki. Dzięki jej profesjonalnemu zarządzaniu finansami publicznymi Miasto Marki było wielokrotnie wyróżnianie w ogólnopolskich plebiscytach. W 2021 roku Marki zostały wyróżnione tytułem „Lider dobrych praktyk” w dziedzinie oświaty. W tym samym roku Pani Beata Orczyk zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu skarbników w gminach powyżej 25 tys. mieszkańców.

W kategorii działalność społeczna nominacje otrzymały: Beata Cygan-Przygońska, Ewelina Kryszkiewicz i Ada Gajek. Pani Ada z rąk burmistrza otrzymała statuetkę a tytuł „Kobieta z Marką 2023” trafił właśnie do niej. To doświadczony pracownik sektora prywatnego i administracji publicznej. Swoją wolontariacką drogę rozpoczęła od działań w Radzie Rodziców, pomagała w realizacji Przystani Marki, od ponad dziesięciu lat jest związana z Mareckim Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej, od ośmiu lat działa w Mareckim Klubie Kobiet z Pasją.

W kategorii kultura nominację otrzymały cztery Panie: Marta Krysińska-Kudlak, Agnieszka Jelonkiewicz, Katarzyna Mróz-Borucka i Yaremi de las Mercedes Kordos.

Tytuł Kobiety z Marką 2023 zasłużenie powędrował do Pani Agnieszki Jelonkiewicz. Uczestniczy ona w mareckiej kulturze od lat. Jest pieśniarką oraz aktorką w Teatrze Piosenki Olala Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. W swoim dorobku scenicznym ma udział w spektaklach: Wariatka z Chaillot, Balladyna, Tryptyk romantyczny oraz w autorskich spektaklach Aleksandry Jankowskiej – K jak kabaret, Klimat na radość, Coś optymistycznego na początek roku. Jest autorką wykładów z historii mody oraz prowadzi warsztaty wizerunkowe.

W kategorii przedsiębiorczość zostały nominowane dwie Panie: Beata Cygan-Przygońska i Mariola Gawron. Tytuł Kobiety z Marką 2023 w tej kategorii Kapituła przyznała Pani Beacie Cygan-Przygońskiej. Laureatka od 2007 r. pełni funkcję prezeski grupy Cygan, do której należy  pięć stacji dealerskich Toyoty i Lexusa, w tym jeden z najstarszych salonów Toyoty w Polsce – Toyota Marki oraz spółka TMFlota zajmująca się zarządzaniem flotami samochodów oraz wynajmem aut. Za dynamiczny rozwój firmy, w październiku 2022, kandydatka uzyskała tytuł „Człowieka Roku” Magazynu Dealer, awansowała na 7. miejsce listy TOP50 Dealerów w Polsce. Aktywnie wspiera lokalną społeczność, chętnie pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej.

W piątej kategorii, sport i zdrowie wpłynęły 2 nominacje dla Ewy Paciorek i Urszuli Mniszko. Statuetka i tytuł Kobiety z Marką 2023 powędrowała do Pani Urszuli Mniszko. Jest ona jedną z czterech założycieli Markowych Biegaczy, ale jedyną z tej grupy, która cały czas jest na czele grupy biegowej, jej Prezesem oraz czynną biegaczką. Ruch, który początkowo narodził się z zamiłowania do sportu kilku osób, między innymi, dzięki ogromnej zasłudze Uli, zamienił się w najliczniejszą i najbardziej prężnie działającą grupą lokalną, na terenie Marek, i rozpoznawalną w skali kraju. Markowi Biegacze wystartowali w roku 2014 jako garstka kilku biegaczy, obecnie to zarejestrowany Klub Sportowy „Markowi Biegacze” skupiający 125 członków. Każda z nominowanych Pań z rąk Burmistrza Jacka Orycha otrzymała pamiątkowy dyplom nominacji, symboliczny upominek oraz piękne kwiaty. Laureatki tradycyjnie już uhonorowano wyjątkowymi statuetkami.

Warto wspomnieć, że nie wszystkie zgłoszone Panie otrzymały nominacje do tytułu Kobieta z Marką. Zostały one jednak wyróżnione i otrzymały z rąk burmistrza specjalne podziękowania na scenie. Są to Halina Badera, Małgorzata Różyńska i Sabina Mielczarek.

Wszystkim laureatkom, nominowanym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności.

Galeria

zdjecie: 131258
fot. 1
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry