Przeciążone plecaki uczniów - pierwsza z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy w tej sprawie już jest. To odpowiedź z poziomu P

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 16 marca 2023    13:53

Na tym etapie prosiliśmy o informacje na temat przeprowadzonych kontroli w placówkach oświatowych, z uwzględnieniem poziomu nauczania. Okazało się, że szkoły ponadpodstawowe nie podlegały kontrolom, a w podstawówkach, tych kontrolowanych dochodziło do przekroczeń norm. Prosiłem również o informacje na temat prowadzonych działań na rzecz ograniczenia problemu przeciążonych plecaków szkolnych. Czytając odpowiedź na pytanie nr 4 zastanawiamy się, czy i na jaki poziom krajowy trafią informacje pokazujące ewidentny problem przeciążonych plecaków? Wiemy, że do Wojewódzkiej Stacji Epiemiologiczno – Sanitarnej, ale co dalej?

Ciszy odpowiedź na pytania 6 i 7, gdzie stwierdzono, że będą prowadzone kolejne kontrole, mamy nadzieję, że w większej liczbie placówek oświatowych i na większym terenie powiatu wołomińskiego – będziemy pytać o wyniki tych kontroli. Jeszcze bardziej cieszy deklaracja PSSE w Wołominie o przeprowadzeniu akcji edukacyjnej „Plecak ucznia a prawidłowa postawa”. Mamy nadzieję, że akcja choć w pewnym stopniu wpłynie na uzdrowienie obecnej sytuacji. Będziemy śledzić na bieżąco prowadzoną akcję i zapytamy o zakres przeprowadzonych działań w ramach tej akcji.

Podobne pismo skierowaliśmy do Burmistrza Miasta Marki, w odniesieniu do placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest nasza gmina. Na dziś nie mamy jeszcze odpowiedzi. Po jej otrzymaniu i zebraniu wszelkich danych i informacji z tych pism podejmiemy kolejne działania, bo już dziś widać, że są one potrzebne.

Zdrowie dzieci i młodzieży nie jest nam obojętne i nie możemy biernie przyglądać się sytuacji, w której dzieci dźwigają przeciążone plecaki, niszcząc własne zdrowie – tylko dlatego, że dorośli lekceważą ten problem.

Poniżej link do pism, które złożyliśmy w ww. sprawie razem z radną Ewą Rosą:

https://arekwerelich.wordpress.com/…/przeciazone…/

Galeria

zdjecie: 131271
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry