Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów -24 marca

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 27 marca 2023    13:25

24.03.2023 r. Uczestnicy obchodów Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Teren kościoła par. Św. Izydora-Oracza w Markach. Foto. Urząd Miasta Marki.

 

Szanowni Państwo

Po raz kolejny Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga wzięło udział w upamiętnieniu zamordowanej przez Niemców Rodziny Banaszków. Był hymn narodowy, przemówienia, rys historyczny, złożenie wieńców i zniczy… Zabrakło pocztów sztandarowych z mareckich szkół, które uświetniłyby przypadającą na ten rok okrągłą 80. rocznicę mordu na Rodzinie Banaszków.

Zapraszam do przeczytania całości felietonu przygotowanego przez Bogusławę Sieroszewską - wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Aby przeczytać felieton i obejrzeć więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Załączniki:

um.jpg

Galeria

zdjecie: 131308
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry