Ziemia Święta - Śladami Chrystusa. Pielgrzymka parafialna

Tomasz Paciorek

 27 marca 2023    18:55

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 8 dni, samolot. Termin: 12-19.10.2023 r. Parafia Św. Izydora Oracza w Markach - opiekun ks. Rafał Legucki. Kontakt e-mail: legucki.rafal@gmail.com

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 11:30. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Tel Awiwu o godz. 14:00. Przylot na miejsce o godz. 15:50. Po przylocie na miejsce przejazd do hotelu w Betlejem. Nocleg.

 

2 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA– AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET– KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – G. TABOR

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: brama św. Szczepana, kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ: BETANIA – KASR AL. JAHUD – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wizyta w Betanii. Przejazd do Jerycha – postój przy sykomorze Zacheusza. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem w Kasr Al. Jahud. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 11:55. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz.15:00.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

 

CENA: 5950,00 zł

 

CENA ZAWIERA: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, opłatę za bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg, transfery autokarem, 7 noclegów w hotelach 3* lokalna kategoryzacja   (pokoje 2-, 3-osobowe), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, opiekę przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.), składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13PLN/os.), podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu - 110USD/os. (płatne kontrahentowi na miejscu), posiłków i napojów na pokładzie samolotu, napojów do obiadokolacji, zwyczajowych napiwków, dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%), dopłaty do pokoju jednoosobowego od 1300 PLN (pokoje jednoosobowe są do potwierdzenia przez biuro), wydatków osobistych.

Planowany rozkład lotów: 

LO 155 12OCT WAWTLV 14:00 18:50

LO 156 19OCT TLVWAW 11:55 15:00

UWAGA: Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!

 

Szczegółowe informacje, zapisy karty zgłoszeniowe u ks. Rafała Leguckiego. e-mail: legucki.rafal@gmail.com

Organizatorem wyprawy jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe PATRON z siedzibą przy ul. Zakroczymskiej 1, 00-225 Warszawa.

 

 

Galeria

zdjecie: 131310
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry