Inwestycja w SP5 - zysk dla Marek

Andrzej Nadolski RadaMiastaMarki SP5

 30 marca 2023    09:56

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Marki została przyjęta uchwała pozwalająca Burmistrzowi Miasta Marki skorzystać z pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która zostanie przeznaczona na gruntowną modernizację kotłowni w Szkole Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół nr 2 w Markach. Kwota inwestycji to prawie 490 tyś. zł, ale dzięki preferencyjnym warunkom pożyczki, Miasto Marki zostanie zwolnione ze spłaty rat w czwartym roku, tj. z 25% otrzymanych środków.

Należy podkreślić, że w wyniku tej modernizacji kotłowni, spodziewane jest uzyskanie efektu ekologicznego w postaci zmniejszenia zapotrzebowania ciepła na ogrzanie budynku szkoły z 496 kW do przewidywanych 360 kW, co proporcjonalnie przełoży się na oszczędności w rachunkach za gaz.

Galeria

zdjecie: 131313
zdjecie

Andrzej Nadolski

Samorządowiec, społecznik i wolontariusz.
Od 2018 r. radny miasta Marki. Vice-prezes zarządu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, koordynator akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry