GÓROTWORY

START:    16 kwietnia 2023    18:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

Antonina Van Dessel MOK

 13 kwietnia 2023    12:55

GÓROTWORY

 2023-04-16 niedziela18:00

spotkanie autorskie OLAFA WAŻYŃSKIEGO
prezentacja poezji AGNIESZKA JELONKIEWICZ

bezpłatne wejściówki
odbiór w sekretariacie MOK, ul. Fabryczna 2, na stronie mokmarki.pl

Znasz to uczucie, kiedy pod czaszką kołacze ci się fragment piosenki, jakaś fraza muzyczna, riff gitarowy? Bez przerwy nucisz melodię, od której nie możesz się uwolnić. W końcu włączasz płytę z dręczącą cię piosenką, żeby zapętlony w tej obsesji mózg dał ci wreszcie spokój…

Mnie czasem prześladują słowa. Pojawiają się znikąd i znienacka, i od razu łączą się w rymy. Pączkują w wersy, potem w całe strofy. Ani się obejrzę, a w głowie panoszy się wiersz, albo tekst piosenki. Zaś najłatwiej wpaść w ich sidła w górach, podczas długich samotnych wędrówek…

„Górotwory” to zbiór takich samoświadomych utworów. W zasadzie można rzec: pionierski; naukowcy nie znają jeszcze tego zjawiska. Spiesz się zatem kochać te wiersze, bo lada chwila staną się przedmiotem badań objętych klauzulą tajności.

Olaf Ważyński

Źródło: http://wazynski.com.pl/

 

 

Galeria

zdjecie: 131348
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry