Relikwie Świętych. Prelekcja historyczna. Zapraszamy.

START:    21 kwietnia 2023    18:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 17 kwietnia 2023    23:01

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zaprasza serdecznie na prelekcję Szymona Gruszczyńskiego pt. Relikwie Świętych w kościele parafii pw. Św. Izydora -Oracza w Markach.

Prelekcja odbędzie się w dniu 21 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w Centrum Aktywności Fabryczna  3 (CAF).

 

Szymon Gruszczyński jest od wielu lat ministrantem, lektorem i ceremoniarzem w naszej parafii, a także inicjatorem wydarzenia religijnego „Noc Świętych”.

 

W październiku ubiegłego 2022 r. upłynęło 105 lat od chwili powstania tej najstarszej mareckiej parafii. Zapowiadana prelekcja kolegi Szymona Gruszczyńskiego z wykorzystaniem środków audiowizualnych, zapewne przybliży mieszkańcom Marek mało znane fakty związane z historią naszego kościoła i parafii, które tak dobitnie i pięknie wpisały się w dzieje naszego miasta.

Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostaną trzy nagrody książkowe dotyczące dziejów  parafii pw. Św. Izydora- Oracza w Markach.

                      Szymon Gruszczyński, mieszkaniec Marek.

Załączniki:

04.jpg

03.jpg

Galeria

zdjecie: 131356
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry