Kózka Samochwała

START:    1 czerwca 2023    18:00 MCER, ul. Wspólna 40, Marki

MOK Marki MCER MOK

 4 maja 2023    11:48

Marecki Samorząd śpiewa dzieciom

 

Podstępny Wilk, sprytne Kozy, płaczący Chrzan, tańczące Ogórki oraz Ryby, Żaby i Raki to bohaterowie muzycznego widowiska, na które zapraszamy 1 czerwca.

Scenariusz na podstawie pięknych bajek Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry oraz wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna opracowała Aleksandra Jankowska i Agnieszka Lużyńska.

 

Obsada jest wyjątkowa. Jacek Orych, burmistrz Marek wystąpi jako Narrator, jego zastępca - Paweł Pniewski zagra Dyzia Marzyciela. Przedstawiciele Rady Miasta Marki wcielają się w wiele różnych postaci: Agnieszka Lużyńska będzie Samochwałą, Anna Chojecka – Rzepką, Marlena Stosio – Fasolką, Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc wystąpi jako Chrzan, Marek Mielczarek zagra Lenia, Robert Szafrański – Selera, Jarosław Jaździk – podstępnego Ogórka, który okaże się Pomidorem, reprezentująca MCER Katarzyna Bielska wystąpi jako Koza, Piotr Grubek z Mareckich Inwestycji Miejskich przeobrazi się w Wilka, a Luiza Wojciechowska-Konopka (MOK) –  w dziewczynkę z ZOO, Antonina Van Dessel (MOK) – w Kózkę Bebe, a Adam Tkaczyk – w Małpę Psotnicę. Niespodzianką dla widzów będzie to, że aktorzy wcielą się także w inne zabawne postacie. Wszyscy śpiewają i tańczą.

reżyseria Aleksandra Jankowska
opracowanie muzyczne i akompaniament Dawid Ludkiewicz
choreografia Kinga Jakubowska
scenografia Hanna Mrozowska
rysunki Edyta Bystroń
animacje Marcin Skotnicki

Premiera w Dzień Dziecka (czwartek, 1 czerwca) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, ul. Wspólna 40.

bezpłatne wejściówki  mokmarki.pl  oraz w kasie MOK i MCER

 

Galeria

zdjecie: 131387
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry