MUZEUM HISTORII MAREK

START:    14 maja 2023    17:00 MOK, ul. Fabryczna 2, Marki

MOK Marki MOK

 5 maja 2023    11:25

prezentacja wirtualnych zbiorów Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

MOK stanie się muzeum w niedzielę 14 maja! Zapraszamy do poznawania ciekawej historii naszego miasta. Zaprezentujemy elektroniczne wystawy, wirtualną galerię i historie mówione. Pokażemy Marki z lotu ptaka z 1931 roku i ożywimy stare fotografie. Wykorzystamy 6 projektorów i przestrzeń całego Ośrodka. Będzie można nagrać swoje wspomnienia oraz  wypić kawę w towarzystwie Čiurlionisa lub słuchając piosenek w wykonaniu Agnieszki Lużyńskiej, Agnieszki Jelonkiewicz i Popołudniowego Trio.

Może niektórym uda się zobaczyć rąbek sukni Flory Briggs, która podobno krąży po naszych korytarzach.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00, zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na mokmarki.pl

Galeria

zdjecie: 131392
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry