List intencyjny w sprawie poradni psychologiczno-pedagogicznej

Tadeusz Markiewicz UMMarki PowiatWołomiński

 9 maja 2023    11:43

Dziś przed południem burmistrz Jacek Orych i starosta wołomiński Adam Lubiak podpisali list intencyjny w sprawie otworzenia w naszym mieście poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Ustaliliśmy, że ruszy ona na początku stycznia 2024 r. Przed nami jeszcze kwestie formalne (potrzebne będą uchwały obu rad: Miasta Marki oraz Powiatu Wołomińskiego) oraz prace remontowe (adaptacyjne m.in. zagwarantowanie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami) – mówi burmistrz Jacek Orych.

Utworzenie poradni to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Z ankiet, które realizował marecki ratusz przy okazji opracowywania strategii zdrowotnej, wynika, że ponad 38 proc. mieszkańców oczekuje poprawy dostępności usług z zakresu wsparcia psychologicznego.

Najważniejsze w tej inwestycji jest, to że dzięki wykwalifikowanej kadrze będziemy mogli nieść pomoc młodym ludziom.  Składam gorące podziękowania na ręce starosty Adama Lubiaka, wszystkich zaangażowanych w ten proces radnych (gminnych i powiatowych) oraz urzędników obu szczebli samorządu – mówi Jacek Orych.

 

Galeria

zdjecie: 131398
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry