Akcja "Plecak ucznia, a prawidłowa postawa" - niepokojąco małe zainteresowanie ze strony szkół podstawowych.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 9 maja 2023    13:15

Akcja „Plecak ucznia, a prawidłowa postawa” prowadzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W tej sprawie złożyliśmy wspólnie z radną Ewą Rosą interpelację (https://arekwerelich.wordpress.com/…/przeciazone…/). Jak wynika z otrzymanej odpowiedzi podczas pierwszego ze spotkań w ramach wspomnianej akcji udział wzięło 41 przedstawicieli szkół podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego, na zaproszonych 87 placówek. Szczerze nie rozumiem, skąd tak niska frekwencja na wspomnianej konferencji. Temat przeciążonych plecaków uczniów jest na tyle poważny, że widziałbym na takim spotkaniu 100% frekwencję. Nie chce mi się wierzyć, że problem jest lekceważony w niektórych szkołach, bo byłoby to czymś niedopuszczalnym. W nawiązaniu do tego pisma poprosimy o listę szkół, które nie były reprezentowane na konferencji. Nie w każdej gminie i nie w każdej szkole problem przeciążonych plecaków wygląda tak samo, ale w każdej występuje, dlatego wsparcie organów prowadzących, chociażby w zakupie szafek jest ważnym wsparcie. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w II kwartale tego roku planowane są kolejne akcje ważenia szkolnych plecaków. Osobiście mam nadzieję, że obejmą większą liczbę placówek szkolnych i będą one motywujące dla dyrekcji oraz organów prowadzących, aby maksymalnie ograniczać problem w przyszłości. Niebawem też odbędą się kolejne spotkania w ramach akcji „Plecak ucznia, a prawidłowa postawa” Z uwagi na fakt, że wspomniany problem jest dla mnie bardzo ważny, bo realnie wpływa i wpłynie na zdrowie dzisiejszych uczniów – zadeklarowałem chęć udziału w kolejnych spotkaniach, które odbędą się w ramach ww. akcji PSSE.

Galeria

zdjecie: 131399
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry