Mieszkańcy wnioskują - uprzątnięcie miejskiego parkingu przy ul. Kościuszki z porzuconych i rozbitych aut

Tomasz Paciorek

 11 maja 2023    22:23

Szanowni Państwo, 

w ślad za spotkaniem z mieszkańcami Marek poniżej załączam wniosek w sprawie uporządkowania terenu z rozbitych i opuszczonych aut z parkingu w rejonie skrzyżowania przy ul. T. Kościuszki i al. Marsz. J. Piłsudskiego w Markach (przy „sklepie żelaznym”).

W dniu 9.05.2023 r. na wniosek mieszkańców Marek zwróciłem się do tutejszego urzędu z uprzejmą prośbą o uporządkowanie terenu należącego do Gminy Miasto Marki znajdującego się w rejonie skrzyżowania ul. T. Kościuszki i al. Marsz. J. Piłsudskiego w Markach. Mam tu na myśli parking usytułowany bezpośrednio przy „sklepie żelaznym”.

W połowie października 2022 r. obszar ten został wysypany tłuczniem co umożliwiło mieszkańcom swobodne znalezienie miejsca do parkowania w ww rejonie. Kierowcy nie pozostawiali już swoich aut bezpośrednio na ulicy czy też na części chodnika. Bezpieczeństwo zarówno dla pieszych jak i kierowców znacznie wzrosło.

Niestety, teren parkingu bardzo szybko został zaadoptowany na miejsca postojowe dla rozbitych aut (wraków), aut bez tablic rejestracyjnych czy posiadających cechy samochodów opuszczonych. Wg relacji Wnioskodawców spod niektórych parkujących tam długoterminowo aut wydostają się do gleby płyny eksploatacyjne: oleje, smary itp.

Szczegóły w załączonym piśmie.

 

Galeria

zdjecie: 131410
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry