Powiatowe ćwiczenia obronne "Wiosna 23"

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 24 maja 2023    11:20

Od dziś do piątku 26 maja 2023 roku na terenie powiatu wołomińskiego przeprowadzone są ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Wiosna 23”, organizowane przez starostwo.

Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie poziomu przygotowania i prawidłowości działań starostwa, urzędów gmin, służb mundurowych i inspekcji w stanie podwyższonej gotowości obronnej państwa.

W trakcie ćwiczeń przeprowadzone zostanie m.in. sprawdzenie kanałów łączności, systemu stałych dyżurów, alarmowego obiegu informacji, czy procedury działań ratowniczych. We współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji Warszawa-Praga prowadzona będzie akcja kurierska w ramach mobilizacyjnego uzupełniania Sił Zbrojnych.

W piątek odbędzie się konferencja podsumowująca ćwiczenia, w trakcie której kierownicy poszczególnych jednostek złożą sprawozdanie Szefowi Obrony Cywilnej - Staroście Wołomińskiemu.

W trakcie ćwiczeń może być obserwowany wzrost aktywności służb mundurowych i pracowników samorządowych na terenie powiatu. Przeprowadzenie ćwiczeń nie będzie skutkowało wprowadzeniem ograniczeń lub utrudnień dla mieszkańców.

Galeria

zdjecie: 131439
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry