niewłaściwe prowadzenie prac przy ul. Fabrycznej.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 5 czerwca 2023    13:37

W związku ze zgłoszeniami Mieszkańców naszego miasta (uzasadnionych), dotyczących przedłużających się prac drogowych na ul. Fabrycznej (na wysokości stacji paliw O… – zobowiązałem się do podjęcia działań w tej sprawie i przekazania informacji na ten temat.

Tak jak informowałem wczoraj, prace prowadzi prywatna firma, na zlecenie prywatnego inwestora i są one związane z zajęciem pasa drogowego na podłączenie przez tą firmę złącza kanalizacyjnego do prywatnej posesji. Rozmawiałem dziś w tej sprawie ze stosownym wydziałem starostwa, wszelkie roszczenia kierowców pojazdów, które w jakikolwiek sposób ucierpiały z powodu niewystarczającego oznakowania prowadzonych prac – kierowane są bezpośrednio do firmy wykonującej prace.

Sprawa jest też w zainteresowaniu WRD (Wydział Ruchu Drogowego Policji), który jest w kontakcie z wydziałem starostwa. Zadaniem Policji jest reakcja na niewłaściwe prowadzenie prac (brak oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywanych prac). W takich przypadkach jedynie mandaty są w stanie zmienić postawę wykonawcy na bardziej odpowiedzialną.

W gestii wydziału starostwa jest naliczenie odsetek za przekroczenie terminu zajęcia pasa drogowego.

Galeria

zdjecie: 131455
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry