Nie dla tablic ogłoszeniowych/informacyjnych na terenie naszego miasta. Odpowiedź UM.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 5 czerwca 2023    13:38

Nieco ponad miesiąc temu wspólnie z radną Ewą Rosą występowaliśmy do Burmistrza z pismem, w którym zwracaliśmy się z prośbą, o rozważenie możliwości zamontowania niewielkich rozmiarów tablic ogłoszeniowych/informacyjnych (https://arekwerelich.wordpress.com/…/ogloszenia-i…/), które mogłyby posłużyć umieszczaniu drobnych ogłoszeń przez Mieszkańców, np. o zaginięciu psa, klepsydr, itp., które dziś „ozdabiają” drzewa i słupy. W piśmie zaznaczyliśmy, że jednocześnie została uruchomiona ankieta internetowa z prośbą do Mieszkańców, o wskazywanie takich lokalizacji. Szkoda, że po pierwsze nie poczekano na propozycje Mieszkańców, a po drugie, że UM nie widzi potrzeby montażu tego typu tablic. Naprawdę nie jest to wydatek, którego miejska kasa by nie udźwignęła – mam wrażenie, że w wielu obszarach funkcjonowania znaleźlibyśmy o wiele większe wydatki, które nie do końca były potrzebne.

Składając pismo wskazaliśmy argumenty, które naszym zdaniem były rozsądne, ale przede wszystkim oparte na rozmowach z Mieszkańcami naszego miasta. Cóż z tego, że na terenie miasta są duże słupy ogłoszeniowe, skoro w zdecydowanej większości służą podmiotom komercyjnym do zamieszczana dużych plakatów, np. targi biżuterii, itp. – często widzimy słupy ogłoszeniowe obwieszone od góry do dołu jedną treścią. Takie sytuacje powodują, że Mieszkańcy, którzy chcą zamieścić ogłoszenie na małym formacie kartki lub plakatu – szukają innych rozwiązań, aby dotrzeć z treścią do przechodniów.

Muszę przyznać, że oblepione słupy i drzewa generalnie wpisują się w pewien chaos informacyjny w przestrzeni publicznej naszego miasta. Wszechobecne banery, również te miejskie np. na ogrodzeniu placu zabaw (Park Wolontariuszy) -są niejako dopełnieniem krajobrazu miasta,

Mieszkańcy naszego miasta wskazali następujące lokalizacje, gdzie można by zamontować tablice ogłoszeniowe/informacyjne:

– drzewo przy budynku komunalnym (ul. Piłsudskiego 86)

– słup przy sklepie spożywczym (skrzyżowanie ul. Sportowej i Zajączka)

– pętla autobusowa linii 140 na Strudze

– drzewo przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Konopnickiej.

Galeria

zdjecie: 131456
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry