Tak było na marszu 4 czerwca.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 5 czerwca 2023    13:46

Data niedzielnego marszu nie była przypadkowa – odwoływała się do historycznych, pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych – 4 czerwca 1989 roku. Zwycięstwo „Solidarności” otworzyło nową epokę w najnowszej historii Polski i dało impuls do upadku komunizmu w Europie Środkowowschodniej. Marsz został zorganizowany przez Platformę Obywatelską, ale skupił zdecydowaną większość środowisk opozycyjnych. Setki tysięcy Polek i Polaków (według różnych szacunków od ponad 300 do blisko 500 tysięcy) wyraziło tego dnia swoją dezaprobatę, do tego co dzieje si naszym kraju. Wszechobecna drożyzna, brak poszanowania konstytucji, centralizacja w zarządzaniu państwem, próba decydowania za Polaków w coraz większym zakresie ich życia, itp.

Galeria

zdjecie: 131460
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry