Budowa sklepu, przy skrzyżowaniu ul. Szpitalnej z drogą serwisową.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 6 czerwca 2023    11:33

Budowa sklepu A… przy skrzyżowaniu ul. Szpitalnej i drogi serwisowej/technicznej to z jednej strony zwiększenie oferty handlowej w naszym mieście, ale z drugiej obawy Mieszkańców tej okolicy. Chodzi oczywiście o większy ruch pojazdów, który niewątpliwie nastąpi, przy i tak już obciążonej ul. Szpitalnej i wąskiej drodze serwisowej. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku brak chodników, a na ul. Szpitalnej dodatkowo problem parkingowy.

W sumie na wniosek Mieszkańców, którzy w ostatnim czasie zwracali się z pytaniami w tej sprawie, również tych, którzy obecnie mają utrudniony dojazd do swoich domów np. ul. Tadeusza – złożyłem wspólnie z Michał Jaroch pismo do władz miasta.

Chodzi m. in. o kwestie uzgodnień projektu zagospodarowania działki z inwestorem, decyzji dotyczących uzgodnień zjazdów z drogi publicznej oraz wykorzystania przez miasto zapisów wynikających z art. 16 ustawy o drogach publicznych, czyli:

Budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia.

2. Szczegółowe warunki budowy lub przebudowy dróg, o których mowa w ust. 1, określa umowa między zarządcą drogi a inwestorem inwestycji niedrogowej.

Galeria

zdjecie: 131465
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry