Boże Ciało - utrudnienia w ruchu

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 7 czerwca 2023    12:53

8 czerwca przypada święto Bożego Ciała, podczas którego tradycyjnie ulicami Marek przejdą procesje wiernych. Kierowcy muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami i spowolnieniem w ruchu drogowym w poszczególnych miejscach.

Mareckie parafie już przygotowują się do organizacji procesji Bożego Ciała. Tego roku na terenie naszego miasta będą się one odbywać między godz. 11:00 a 14:30. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji oraz utrzymaniem płynności w ruchu kołowym w miejscach procesji będą czuwać policjanci ruchu drogowego wołomińskiej Komendy oraz Komisariatu Policji w Markach.

Ulice, którymi będą przechodziły procesje, zostaną chwilowo zamknięte dla pojazdów. Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu – informuje nadkomisarz Marek Kosela, komendant mareckiej jednostki Policji.

Procesje odbywać się będą według następującego harmonogramu:

  • Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Markach, po mszy św. o godzinie 10:00 wierni wyruszą procesją eucharystyczną ulicami: Kościelną, Ząbkowską, Leśną, Olsztyńską, Szkolną do kaplicy.
  • Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli, wierni po mszy św. o godz. 10.00  wyruszą procesją do czterech ołtarzy, przy ul. Legionowej 32, ul. Żytniej 8, ul. Radnej 8 i przy kościele przy al. Piłsudskiego 248/252.
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Izydora w Markach, procesja wyruszy po mszy o godz. 11.00 ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, 11 Listopada i Piłsudskiego do kościoła.
  • Parafia Matki Bożej Królowej Polski - Marki Pustelnik, po mszy o 12.00 wyruszy procesja do ołtarzy usytuowanych przy: ul. Kasztanowej (u Sióstr Franciszkanek), przy kapliczce na ul. Wspólnej, przy krzyżu na rogu ul. Brzozowej i Dużej oraz przy kościele.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

TS

Galeria

zdjecie: 131466
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry