Rozbudowa sieci wod-kan

Tadeusz Markiewicz Wodociąg

 7 czerwca 2023    13:01

Prace w północnej części miasta realizowane wraz z modernizacją odcinka Alei Piłsudskiego

Trwają prace przy przebudowie północnego odcinka Alei Piłsudskiego – od ul. Legionowej do granicy miasta z gminą Radzymin. Zbudujemy tu m.in. nowe chodniki, ścieżkę rowerową, oświetlenie, parkingi. W miejską inwestycję zaangażowany jest również Wodociąg Marecki.  

„Działania Wodociągu Mareckiego może są mniej spektakularne (bo podziemne), ale równie istotne. Dlaczego? Przez wiele lat nie mogliśmy realizować robót w obrębie dawnej drogi krajowej nr 8. Przez to cierpiała część nieruchomości, które nie mogły być podłączone do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej. Po otwarciu obwodnicy Marek i minimalizacji tranzytowej roli Alei Piłsudskiego otwierają się przed nami nowe możliwości. Wykorzystujemy więc realizację naziemnych robót na północnym odcinku Alei Piłsudskiego do rozbudowy naszej podziemnej infrastruktury” – informuje Wodociąg Marecki.

W ubiegły piątek zostały zakończone przewierty pod Aleją Piłsudskiego rurami: wodociągową i kanalizacyjną.

Ani na moment nie blokowaliśmy ruchu samochodów. Przed nami jeszcze ułożenie około 1 km sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Umożliwi to podłączenie pięciu nieruchomości do sieci wodociągowej oraz dziesięciu sztuk – do kanalizacji sanitarnej – czytamy na stronie Wodociągu Mareckiego.

Prace w Alei Piłsudskiego wykonuje firma Mosty Warszawa.

-------------------------------------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

Galeria

zdjecie: 131470
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry