Popołudniowy marsz, wieczorne bieganie

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 7 czerwca 2023    14:26

Już po raz dziewiąty na trasę Nocnego Marka wyruszą fani nordic walking oraz biegania.

Mamy dla Państwa propozycję aktywnego i ciekawego spędzenia sobotniego popołudnia i wieczoru, 17 czerwca. Skierujcie swe kroki na Wspólną 40-42, czyli do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Tego dnia dzieci i dorośli będą mogli stanąć na liniach startu Nocnego Marka. IX edycja sportowo-rekreacyjnej imprezy jest przeznaczona zarówno dla fanów biegania na różnych dystansach jak i miłośników marszu z kijkami.

  • O godz. 16.00 wyruszą zawodnicy nordic walking. Do pokonania będą mieć trasę 5 km, prowadzącą m.in. wzdłuż rezerwatu Horowa Góra. Będzie kilka podejść pod górę i z góry, gdzie szczególną uwagę na prawidłową technikę będą zwracać sędziowie. Dekorację zwycięzców marszu zaplanowano na godz. 17:30.
  • Później, czyli o godz. 18.30, na linii startu staną dzieci. W zależności od wieku będą one rywalizować na dystansach: 200, 400, 800 i 1200 m. Dekoracja zwycięzców w tej kategorii zaplanowana została na 19:30.
  • Punktualnie o godz. 21.00 na trasę wyruszą biegacze, rywalizujący na dystansie 10 km. 10 minut później zrobią to osoby, które będą chciały pokonać odległość 5 km. W biegu na 5 i 10 km obowiązuje limit zgłoszeń – 500 biegaczy łącznie. Około 22:30 spodziewamy się dekoracji zwycięzców biegu na 5 i 10 km. Całą imprezę zakończymy już w nocy około godz. 23:30.

Na wszystkich uczestników Nocnego Marka czekają m.in.: pakiet startowy i pamiątkowy medal. Po biegach na 5 km i na 10 km oraz po marszu Nordic Walking organizatorzy zapewniają uczestnikom posiłek regeneracyjny.

Oczywiście przygotowaliśmy także atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w wielu różnych kategoriach – zachęcają organizatorzy, czyli Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, KS Markowi Biegacze, Marki na kijach oraz nasze miasto. 

Zapraszamy do udziału w imprezie. Liczymy także na kibiców wzdłuż trasy. Zagrzewajmy uczestników biegu gorącym dopingiem – zachęca Jacek Orych, pomysłodawca Nocnego Marka.

Partnerem wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Wszystkie informacje oraz regulamin Biegu Nocny Marek dostępne są na stronie www.nocnymarek.net

Galeria

zdjecie: 131471
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry