Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Monika Banaszek CAF3

 7 czerwca 2023    19:29

Pomysły na aktywność w budowaniu tożsamości

Z okazji Dnia Dziecka 6 czerwca jak co roku w sali obrad Urzędu Miasta Marki o godz. 11.00 odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta, składająca się z przedstawicieli mareckich szkół.

W tym roku osią dyskusji była rola samorządu w kształtowaniu tożsamości narodowej mieszkańców gminy.

Radni w swoich wystąpieniach wskazywali na silny związek pomiędzy tożsamością lokalną, a tożsamością narodową. Wśród propozycji znalazły się tematy promujące kształtowanie tożsamości na poziomie lokalnym wymieniano m.in.:

  • organizowanie różnego rodzaju gier terenowych promujących Marki np. z kodami QR;
  • rekonstrukcje historyczne/warsztaty rzemiosła;
  • umieszczanie polskich flag nie tylko przed Urzędami, ale dekorowanie nimi Miasta nie tylko podczas świąt patriotycznych;
  • powołanie lokalnej rozgłośni radiowej;
  • organizowanie różnego rodzaju konkursów wiedzy, krótkich pogadanek historycznych;
  • promowanie młodych ludzi o zainteresowaniach artystycznych.

Młodzi ludzie chwalili możliwość brania udziału w uroczystościach patriotycznych oraz imprezach i wydarzeniach organizowanych przez Urząd Miasta oraz miejskie jednostki i instytucje. Chwalili możliwość dostępu do MCER, CAF3, MOK, Biblioteki, orlików. Jednocześnie wskazywali na zbyt słabą ich zdaniem promocję miejskich wydarzeń i proponowali także bardziej nowoczesne środki techniczne podczas organizowanych imprez i wydarzeń.

Jacek Orych Burmistrz Miasta zaapelował o aktywność młodych ludzi, o to, żeby zgłaszali swoje propozycje działań, wspomniał też, że staramy się wykorzystać wszystkie możliwe kanały promocji. Powiedział także, że nad wieloma propozycjami zgłaszanymi przez młodzieżowych radnych już pracujemy m.in.:

  • w MOK istnieje studio telewizyjne, które może służyć mieszkańcom, w tym młodym ludziom;
  •  istnieje festiwal „Artystyczne Marki”, w którym staramy się promować lokalnych artystów;
  • planujemy powołać stałą Młodzieżową Radę Miasta (wszystkie pomysły na to, jak powinna funkcjonować można już zgłaszać na adres mrm@marki.pl).

Agnieszka Lużyńska – Przewodnicząca Rady Miasta zaproponowała, żeby z okazji Święta Niepodległości zorganizować dla młodzieży dyskotekę, podczas której będą grane tylko polskie piosenki.

Paweł Pniewski – Zastępca Burmistrza poinformował, że lada dzień zostanie ogłoszony konkurs dla młodych aktywnych mieszkańców naszego Miasta.

Liczymy na wzmocnienie dialogu i dobrą współpracę z młodymi ludźmi.

 

Galeria

zdjecie: 131474
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Monika Banaszek

Monika Banaszek, CAF3

Kobieta z pomysłami na aktywne spędzanie czasu wolnego. Lubi podróże, fotografię, wspinaczkę wysokogórską, wycieczki rowerowe. Od ponad 20 lat mieszkanka Strugi. Od 2019 roku działa w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry